top of page
Search

پرسش و پاسخ در مورد اقامت آلمان

❓ راحت ترین راه اقامت آلمان چیست؟


اقامت کاری آلمان شاید راحت ترین و کم هزینه ترین راه برای اخذ اقامت آلمان باشد. در این روش افراد بدون نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی در صورت داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس در رشته های خاصی از جمله رشته های فنی مهندسی و یک سری رشته های دیگر می توانند اقامت موقت دریافت نموده و پس از پیدا کردن کار ، اقامت بلند مدت آلمان را به دست آورند.


❓ هزینه اقامت در آلمان چقدر است؟


هزینه های اقامت در آلمان بستگی به نوع زندگی کردن افراد و شهر محل زندگی و تعداد اعضای خانواده و نوع محل اقامت افراد دارد. برای مثال هزینه زندگی در پایتخت آلمان ، برلین برای یک خانواده 4 نفره بدون محاسبه اجاره بها 2600 تا 3000 یورو در ماه و برای یک شخص مجرد 800 تا 1000 یورو در ماه خواهد بود.

❓ چگونه می توان اقامت آلمان را دریافت کرد؟


برای اخذ اقامت آلمان راه های متفاوتی وجود دارد. اقامت کاری ، اقامت تحصیلی و اقامت از طریق سرمایه گذاری از طرق مختلفی می باشد که افراد می توانند در نهایت با طی نمودن شرایط و مراحل خاصی به اخذ اقامت دائم دست پیدا کنند. افراد می توانند با ویزای تحصیلی یا ویزای جستجوی کار آلمان با کمترین هزینه و ریسک در ابتدا یک اقامت موقت دریافت کنند و پس از ورود و پیدا کردن کار ، اقامت بلند مدت و پس از آن اقامت دائم دریافت نمایند.


❓ بعد از چه مدتی می توانم به اقامت دائم آلمان برسم؟


معمولا افرادی که در این کشور بین 3 الی 5 سال کار کرده و مالیات پرداخت کرده باشند می توانند به اقامت دائم دست پیدا نمایند.


❓ چگونه می توان مشاوره اقامت آلمان را دریافت کرد؟


جهت اخذ مشاوره در خصوص راه های اخذ اقامت آلمان از طریق شماره های تماس موسسه در همین وبسایت قید شده است با مشاورین ارشد تماس گرفته و صحبت نمایید که کامل شما را راهنمایی کنند.


❓ شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟


روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد اما همه آنها از جمله خرید ملک ، خرید سهام و … منجر به اخذ اقامت این کشور نمی شود. شایان ذکر است که روشهای مختلف سرمایه گذاری در آلمان ، سرمایه اولیه مورد نیاز متغییری را می طلبد؛ به این معنی که هر روش سرمایه اولیه مورد نیاز خود را لازم دارد.


❓ آیا اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟


خیر.


❓ شرایط اقامت آلمان از طریق پناهندگی چیست؟


در خصوص اقامت از طریق پناهندگی می توان بیان نمود که بدترین نوع اقامت می باشد و در حال حاضر بدترین شرایط را دارد. افراد مجبور به ارائه کیس دروغین می شوند و هم از طرف کشور مبدا و هم از طرف کشور مقصد به عنوان یک شهروند عادی شان و شایستگی خود را از دست می دهند. بنابراین توصیه می شود که در همه حال از راه های قانونی مهاجرت اقدام شود.

bottom of page